Ochrana duševního vlastnicví a průmyslových práv

Pomůžeme vám zavést preventivní opatření proti úniku know-how prostřednictvím zaměstnanců, funkcionářů společnosti nebo smluvních partnerů. Zajistíme pro vás ochranu vašich průmyslových práv.

Kontaktujte nás

Co pro vás můžeme udělat

1. Pomůžeme vám předejít úniku know-how

  • U společností zabývajících se vývojem bývá složité identifikovat moment, kdy už společnost vlastní unikátní know-how a měla by ho začít chránit. Pomůžeme vám tento moment podchytit, ať už jde o autorství, zaměstnanecká díla nebo zlepšovací návrhy.

  • Sepíšeme vám vzorové smlouvy o výkonu funkce, zaměstnanecké smlouvy a NDA zajišťující ochranu know-how vkládaného společností do projektu a ochranu know-how vzniklého realizací projektu.

  • Sestavíme licenční podmínky pro váš produkt, ať jde o software nebo jiný předmět duševního a průmyslového vlastnictví.

„Naše firma poskytuje systém na tvorbu webů. Protože částečně využíváme open-source software, od Frank Bold Advokátů jsme potřebovali důkladnou analýzu licenčních podmínek a návrh, jak postavit svůj model podnikání tak, aby s nimi byl v souladu. Co jsme po nich chtěli, splnili Frank Bold Advokáti beze zbytku. Na základě jejich analýzy jsme upravili všeobecné obchodní podmínky a potvrdili si, že způsob poskytování software, pro který jsme se nedávno rozhodli, je v pořádku.“

Viktor Šabacký, Mioweb

Naším partnerem při ochraně duševního vlastnictví se stala společnost MoniMark, která poskytuje komplexní služby v oblasti ochranných známek. Ty pomáhá svým klientům registrovat, monitoruje je v národní i mezinárodních databázích a společně s týmem Frank Bold Advokátů nabízí veškeré potřebné právní služby.

2. Zajistíme vám ochranu označení nebo vynálezu

  • Vystupujete pod značkou, ale nemáte ji chráněnou? Provedeme rešerši vašeho loga nebo značky a zařídíme registraci ochranné známky s národní, evropskou nebo mezinárodní platností.

  • Máte unikátní nápad nebo technické řešení? Zajistíme jeho ochranu prostřednictvím národní, evropské i mezinárodního patentu nebo užitného vzoru. Poradíme vám, v jakém rozsahu pro vás registrace má přínos, a zastoupíme vás v řízení před příslušným úřadem.

  • Přemýšlíte o propojení komerční sféry s výzkumem? Pomůžeme vám nastavit smluvní a konsorciální vztahy tak, aby smlouvy respektovaly předpokládané komerční využití výsledků výzkumu. Poskytujeme právní zajištění transferu do praxe.

Z našich případů: Právě (srpen 2018) zastupujeme klienta v patentovém řízení o udělení mezinárodního patentu WIPO týkajícím se unikátního technologického postupu, vyvinutého českou strojírenskou firmou.

Pomáhali jsme nastavit právní vztahy mezi MSIC Ostrava, Moravskoslezským krajem a Statutárním městem Ostrava.

3. Postavíme se za vás, když potřebujete bránit svá práva

  • Zastoupíme vás v situaci, kdy někdo neoprávněně využívá vaše logo nebo dílo. Uděláme vše pro to, aby zasahování do vašich práv přestalo a vy za ně dostali odpovídající odškodnění.

  • Typicky začínáme diagnózou problému a jeho rozsahu. Následně vyzýváme protistranu k narovnání protiprávní situace. V řadě případů protistrana reaguje už ve fázi písemné předžalobní výzvy a projeví ochotu k dohodě. V případě neúspěchu jednání zajišťujeme důkazy a podáváme žalobu na neoprávněné užívání.

  • Zastoupíme vás i v případě, že vy čelíte nařčení konkurence z nekalé soutěže. Shromáždíme všechna fakta na vaši obranu a postavíme se za vás u soudu nebo při vyjednávání mimosoudní dohody.

Z našich případů: Zachránili jsme rodinnou potravinářskou společnost, když se bývalý obchodní partner pokusil na vlastní pěst podnikat se cizím jménem a logem, ačkoliv nebyl majitelem ochranné známky a neměl právo ji používat. Po dva roky trvajícím sporu nám soud dal za pravdu ve všech bodech a žaloba proti našim klientům byla zamítnuta.

Ozvěte se nám

Do dvou pracovních dnů vám pošleme nástin předpokládaných kroků a nabídku právních služeb.

Obraťte se na nás

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.